Hackněte novoroční předsevzetí (nejen angličtinářská)

Většina lidí kolem mě říká, že „na novoroční předsevzetí nevěří“, protože „to stejně nefunguje“. Inu… novoroční předsevzetí jsou v tom nevinně. Ten, kdo nefunguje správně, jsme my sami. To nám se nedá věřit.

Ale vůbec, ani trošku nechci moralizovat. Osvojit si nový návyk, začít něco dělat jinak, prostě opustit vyjeté koleje není lehké – tou neochotou ke změnám nás vybavila evoluce, abychom se nepouštěli do kdejakých bláznivých experimentů. Bohužel kromě bláznivin nám to brání měnit i věci, které bychom změnit potřebovali.

Naštěstí existují jedinci, kteří všelijaké bláznivé experimenty i tak zkoušejí (jsou to dobrodruzi, nebo vědci), a tak občas přijdou na nějaký užitečný „hack“.

Mám pro vás jeden takový zaručený urychlovák na angličtinu – čtěte a přitom zároveň poslouchejte. A abyste přitom „hackli“ i novoroční předsevzetí, vybrala jsem pro vás knížky, které vám právě s tím pomůžou.

Všechny je seženete na Book Depository – to je online knihkupectví, které posílá knížky do celého světa zdarma. Stačí pár kliknutí a můžete se začít těšit.

Než knížky dorazí, prozkoumejte Scribd – tam najdete audionahrávky nejen k doporučeným titulům, ale i elektronické knížky… a vlastně skoro cokoliv. 60 dní se tam můžete rozhlížet zadarmo, a když se vám to zalíbí (mělo by!), můžete pokračovat dál s placeným členstvím (něco přes 200 Kč měsíčně).

A tohle jsou ty knížky, které vám doporučuji:

AtomicHabits book

James Clear: Atomic Habits

Stačí maličké změny, maličké sotva jako atom, a váš život získá atomový pohon. Kromě vysvětlení, jak návyky fungují a proč je tak těžké si je osvojit, obsahuje tahle knížka i srozumitelný návod, co dělat, aby vaše předsevzetí tentokrát neselhala.

Papírovou knížku seženete na Book Depository , audio v podání autora na Scribd.

Chcete-li ochutnávku, než se do toho pustíte, koukněte třeba na tohle video.

When book by Daniel Pink

Daniel Pink: When

Kdy… vstávat, cvičit, změnit zaměstnání, uzavřít manželství, rozvést se, začít, skončit a co dělat uprostřed… zkrátka všechna zákoutí správného načasování prozkoumáte s touto knížkou.

I tuhle knížku seženete na Book Depository a audio na Scribd.

Chcete-li se dozvědět víc, koukněte na tohle video.

digital minimalism 3d

Cal Newport: Digital Minimalism

Moderní technologie jsou fajn až do té chvíle, než zjistíme, že nám vládnou až příliš. A ne, zdaleka se to netýká jenom teenagerů. Proč je tak snadné propadnout Facebooku, proč nedokážeme ignorovat oznámení o esemesce a v čem může být zrádná fantastická aplikace, kterou tak rádi používáte – a taky jak přestat být otrokem toho všeho, zjistíte z téhle knížky.

Také ji najdete na Book Depository a nahrávku v podání autora na Scribd.

Ochutnejte tady.

KonMari

Marie Kondo: The Life-Changing Magic of Tidying Up

Tahle knížka vyšla nejprve v japonštině, ale teprve její vydání v USA ji vystřelilo mezi bestsellery a spustilo KonMari mánii. Jestli máte doma šuplíky či krabice, které raději neotevíráte, nebo máte dojem, že těch věcí vlastníte přece jenom příliš, nenechte si ujít příležitost uklidit s radostí a jednou provždy.

V angličtině ji seženete zase Book Depository, za nahrávkou vás tentokrát pošlu na YouTube.

Mohu osobně dosvědčit, že tahle metoda funguje! Proto o ní každému vyprávím, třeba Abbey v tomhle videu.

dr k prime

Kulreet Chaudhury: The Prime

Až budete s KonMari třídit oblečení, možná se na hromádce k vyřazení octne pár kousků, které jste si ve skříni nechávali v naději, že je jednou přece jen zase dopnete. Ale jestli jde jen o velikost, s The Prime možná mají ještě šanci na druhý život. Ovšem pozor, tahle knížka není (jen) o hubnutí! Dr. Kulreet Chaudhury kombinuje poznatky západní medicíny s tradiční indickou ajurvédou – a díky této knížce z toho můžete mít užitek i vy. (Spoiler: Úbytek váhy je jen doprovodný jev.)

Přečtěte si víc v knížce z Book Depository a/nebo si ji poslechněte na Scribd.

Koukněte na rozhovor s autorkou a nechte se přesvědčit!

Pusťte se do čtení a poslouchání! Až se rok s rokem sejde, možná už bude spousta věcí ve vašem životě vypadat jinak!

Pozn.: Pokud použijete odkazy v tomto příspěvku a nějakou knížku si pořídíte, získám z toho malou provizi... kterou použiju na další knížky ;-) Takže předem díky!

Mohlo by vás zajímat...

Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Umělá inteligence vás dokáže učit anglicky! ChatGPT umí poradit s psaním, čtením, mluvením, porozuměním, gramatikou i slovní zásobou. Úplný návod.
Nepravidelná slovesa na konci léta

Nepravidelná slovesa na konci léta

Prázdniny pomalu (či spíš rychle!) končí. Jak jste si je užili? Mám pro vás 20 letních a dovolenkových aktivit, za…
Anglicky za týden: co se dá naučit a jak na to

Anglicky za týden: co se dá naučit a jak na to

Jestli hledáte zázračnou metodu, jak se naučit anglicky za týden tak, abyste pohodlně zvládli konverzaci a rozuměli běžné mluvené řeči,…
Jak se máš anglicky: 10x jinak otázka i odpověď

Jak se máš anglicky: 10x jinak otázka i odpověď

Říct Jak se máš anglicky je na první pohled lehký úkol. How are you? je otázka, kterou jste se naučili…