Nejlepší metoda na učení angličtiny

Chtěli byste se učit ve spánku? Pomohla by hypnóza? Vymysleli už vědci nějaký zaručený trychtýř do hlavy, kterým si tam angličtinu nalejete úplně bez námahy? Můžu vás ujistit, že žádná taková zázračná metoda neexistuje. Jazyk si prostě musíte odpracovat a tak či onak na zvládnutí cizí řeči potřebujete stovky hodin studia.

Doufám tedy, že ode mě nečekáte nějaký zázračný postup, díky kterému úplně bez práce budete za 14 dní mluvit jako rodilí mluvčí. Občas takovou reklamu někde vidím a ze zvědavosti na ni kliknu, abych viděla, s jakou průlomovou myšlenkou zase kdo přišel.

Je ale pravda, že některé metody pro vás můžou být efektivnější než jiné. A jak tedy poznat ty správné?

Především sledujte moje videa, samozřejmě 😉 (A radši se rovnou přihlaste k odběru, ať vám nic neuteče.) Všechno, co vám doporučuju, jsem sama vyzkoušela, a vzhledem k tomu, že jsem těch jazyků zvládla už pět, stojím si za tím, co říkám. Ale i když už vím, co na mě funguje a jak se mi učí dobře, pořád ráda experimentuju a občas zkouším i nové věci, o kterých se dozvím. Někdy si je třeba nějak přizpůsobím a někdy je prostě za čas zase opustím, protože mě nebaví nebo mi nepřipadají dost efektivní.

Funguje to?

Někdy zavrhnu metodu, na kterou jiní lidé přísahají a jsou unešení z toho, jak „to“ funguje. A přitom mně „to“ nefunguje. Možná vám studium jazyků připadá jako klidný způsob trávení času, ale věřte mi že takové diskuse o tom, jak „to“ funguje či nefunguje dokážou být pěkně vášnivé.

A přitom je to vlastně úplně jedno. Protože pokud něco děláte často, s odhodláním, nadšením a vytrvalostí, uspějete bez ohledu na použitý postup.

A přesně to doporučuju taky vám. Nečekejte na žádnou zaručenou novinku, kterou někdo vymyslí a všechno pak bude snadné. Pusťte se do studia hned. S materiály, které máte, způsobem, jaký je zrovna po ruce. Protože přesně v tom je klíč k úspěchu. Začít a nepřestat. Je celkem jedno, do čeho a jakou metodou se pustíte. Najděte si pravidelnou příležitost či čas, kdy se budete angličtině věnovat, a hurá na to.

Oprašte učebnici, kterou jste si pořídili před lety, pořiďte si knížku a čtěte, nebo začněte studovat slovíčka na readlang. Nebo prostě cokoliv vás napadne, s čím máte nějakou zkušenost, připadá vám to užitečné a aspoň trochu vás to baví. A pak u toho vydržte aspoň tři čtyři týdny. Když se to osvědčí, zůstaňte u toho a třeba něco přidejte – třeba něco nového, o čem se dozvíte. A když to nepůjde, můžete kliďánko metodu změnit.

Funguje to!

Tu nejlepší metodu, která zaručeně funguje právě pro vás, si musíte najít sami. Je to zábavné dobrodružství, při kterém se jen tak mimochodem i naučíte anglicky.

Tak ať se vám dobře hubne – a dobře učí.

 

================================================================
***Klikněte TADY a nechte YouTube, ať vám dá vědět o všech nových videích

================================================================
PŘIDEJTE SE do naší facebookové skupiny a mluvte taky anglicky bez obav
================================================================

Mohlo by vás zajímat...

Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Umělá inteligence vás dokáže učit anglicky! ChatGPT umí poradit s psaním, čtením, mluvením, porozuměním, gramatikou i slovní zásobou. Úplný návod.
Nepravidelná slovesa na konci léta

Nepravidelná slovesa na konci léta

Prázdniny pomalu (či spíš rychle!) končí. Jak jste si je užili? Mám pro vás 20 letních a dovolenkových aktivit, za…
Anglicky za týden: co se dá naučit a jak na to

Anglicky za týden: co se dá naučit a jak na to

Jestli hledáte zázračnou metodu, jak se naučit anglicky za týden tak, abyste pohodlně zvládli konverzaci a rozuměli běžné mluvené řeči,…
Jak se máš anglicky: 10x jinak otázka i odpověď

Jak se máš anglicky: 10x jinak otázka i odpověď

Říct Jak se máš anglicky je na první pohled lehký úkol. How are you? je otázka, kterou jste se naučili…