Italsky za 3 dny

Nikdo z nás nemá času tolik, kolik by si přál. A všichni občas zatoužíme po nějaké zázračné metodě, díky které by nám cizí jazyk naskákal do hlavy snadno a rychle.

Jenže nic takového neexistuje, takže se můžeme octnout v situaci, kdy do odjezdu zbývá už jen pár dní a my neumíme nic. Kolik se toho dá ještě zachránit? Dá se toho zvládnout víc, než otázka „Jak se máte“?

Vyzkoušela jsem na vlastní kůži, jestli vůbec má smysl snažit se osvojit si alespoň něco, když máte na studium jen tři dny, a před cestou do Itálie jsem udělala tenhle pokus.

Italsky jsem se nikdy předtím neučila, takže jsem to musela vzít opravdu z gruntu. Na druhou stranu jsem ale měla výhodu v tom, že mluvím španělsky, a tak pro mě italština nebyla tak úplně neproniknutelná.

Mohlo by vás zajímat...

Předložky místa: AT, ON, IN

Předložky místa: AT, ON, IN

Nejčastěji používané předložky místa jsou at, in a on. Jako všechny předložky se sice chovají trochu svévolně, ale mám pro…
Klinika pro cedule #1: Udržujte pořádek na dvoře!!!

Klinika pro cedule #1: Udržujte pořádek na dvoře!!!

Není (česká) cedule jako (anglická) cedule. Díky KLINICE PRO CEDULE se i vy naučíte stanovit diagnózu a určit postup léčby…
Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Učte se anglicky s umělou inteligencí a ChatGPT

Umělá inteligence vás dokáže učit anglicky! ChatGPT umí poradit s psaním, čtením, mluvením, porozuměním, gramatikou i slovní zásobou. Úplný návod.
Nepravidelná slovesa na konci léta

Nepravidelná slovesa na konci léta

Prázdniny pomalu (či spíš rychle!) končí. Jak jste si je užili? Mám pro vás 20 letních a dovolenkových aktivit, za…